واحد تحقیق و توسعه:
مرکز تحقیقات پیشگام زاگرس غرب به عنوان یکی از فعال ترین آزمایشگاه های کنترل کیفیت بتن در زمینه تحقیق و توسعه بتن های متدوال و همچنین بتن های خاص مورد نیاز صنعت ساختمان شناخته شده است. به منظور هر چه بهتر فراهم کردن نیازمندی های مشتریان، واحد تحقیق و توسعه شرکت بر روی استفاده ی تکنولوژیکی از مواد جدید به عنوان ترکیبات ارزشمند سازنده بتن متمرکز شده است. همچنین گروه کارخانجات پیشگام زاگرس غرب با واحد های تحقیق و توسعه در داخل و خارج کشور همکاری مستمر دارد. کارخانجات پیشگام زاگرس غرب جهت بالا بردن کیفیت محصولات خود و رقابت با نمونه های مشابه داخلی و خارجی علاوه بر کنترل در حین ساخت و کنترل دقیق مواد اولیه اقدام به انجام تست های دقیق در هرقسمت و نیز برروی محصول نهایی نموده است.

در دنياي امروز، عامل تاثير گذار در توسعه و پيشرفت يك مجموعه، منابع نيروي انساني آن است. اين شركت با علم يه اين نكته بسيار مهم همواره سعي در استخدام نيروي انساني تحصيلكرده و كارآزموده داشته و با تلاش در جهت آموزش و به روز كردن دانش آنها سعي در بهبود مستمر و ارتقاي كمي و كيفي محصولات خود را داشته است. فنی بودن و اشراف کامل کارشناسان کارخانجات پیشگام زاگرس غرب بر طیف کاری پروژه ها و متعاقب آن انتخاب و پیشنهاد محصولات لازمه مرتبط با چالش های اجرایی پروژه به صورت صحیح و با نگرش استاندارد محور، کیفیت رقابتی محصولات کارخانجات پیشگام زاگرس غرب و دارا بودن استاندارد های روز دنیا، قیمت رقابتی و مطلوب تر، توانمندی در تولید انبوه و سریع در صورت نیاز به متراژ های بالا، پشتیبانی متخصصان این کارخانه به صورت روزمره و در مراحل مختلف پروژه و حضور در پروژه ها در صورت پیش آمدن هرگونه چالش سبب گردیده است که بسیاری از محصولات تولیدی این کارخانه در پروژه های بزرگ کشورمان در حال مصرف باشند.

نامگذاری ساده محصولات جهت مشتری محوری هر چه بیشتر، زمینه را برای همکاری گسترده در پروژه های عمرانی در کنار شرکت های دست اندرکار فراهم آورده و تکمیل کرده است. کارخانجات پیشگام زاگرس غرب با فراهم نمودن استاندارد ها و تایدیه های کیفیت در تلاش است تا مرجعی قابل اطمینان از خصوصیات محصولات تولیدی خود فراهم کند تا به مشتریان خود درباره قابليت اطمينان يا ديگر مشخصات محصولات يا خدمات خود اطمينان دهد و از این طریق گام موثری در راستای بهبود ایمنی، قابلیت اطمینان و عملکرد محصولات و خدمات خود بردارد.